Říjen 2017

11th - 13th October

13. října 2017 v 18:53 | Rosie |  Dear Diary...
Jop, já vím..napsala jsem, že napíšu "zítra".
Ehm...ups? Trochu jsem to nestihla. Středa je pro mě vždycky nejvíc náročný den - protože je teprv půlka týdne a školu mám na 8:30. Hned v prvním semináři jsme dostali seřváno, protože některé holky si nevytiskly papíry, které jsme měli mít (měly je v mobilu, ale jak paní Doktorka řekla, "Napsala jsem vám, že si je máte vytisknout .", takže jsme ji už dokázali nasrat..) a příště, jestli tohle někdo udělá, tak mu píše absenci, prostě jako kdyby tam nebyl. A to jsem si myslela, že zrovna tahle učitelka bude v pohodě!!!
Sranda byla, že po semináři máme ještě přednášku, takže jsem ji musela poslouchat 3 hodiny v kuse. Lidi, nepamatuju, kdy jsem byla naposled takhle unavená.
Ta hodina potom mě ale docela baví - je to o první pomoci a tak. Tentokrát jsme probírali alergie a infakrt myokardu a cévní mozkovou příhodu. V tomhle předmětu aspoň vidím, proč ho musím umět (ne jako matika a množiny,..)
Pak jsem si zajela domů a pár hodin se válela..s Barunkou jsme si udělaly úžasný oběd - americké brambory, kuřecí kousky a salát. Docela jsme se přežraly, ale byla jsem nejvíc happy na světě.
Pak jsem se vydala do mého NEJOBLÍBENĚJŠÍHO předmětu (společně s matematikou a tělocvikem samozřejmě)...přírodopiiiiis, konkrétně astronomie. Tuhle hodinu jsme dělali takový DIY project. Z ruličky toaletního papíru jsme si udělali dalekohled, nahoru jsme přivázali kus alobalu a do něj vytečkovali špendlíkem souhvězdí. Pak jsme baterkou mobilu zasvítili do roury a na stěně nebo lavici vám to udělá svítící souhvězdí. Joo, to budu s děckama ve škole dělat. No pak se to ale vrátilo do starých nudných kolejí a zbytek semináře jsem prospala s otevřenýma očima. Jediné, co mě v té chvíli udržovalo napůl vzhůru bylo to, že s holkama jdeme po hodině na pivo. Alkoholic-talking hereee.
Šli jsme do hospody zvané Freeland (myslím?) a bylo to boží. Škoda, že nedorazila Monča, ale dostala antibiotika, takže chápu, že asi doma ležela :(
Domů jsem se dostala překvapivě docela brzo. Jela jsem šalinou (pořád mám nutkání psát tramvaj), takže bylo docela brzo. Baru se doma pilně učila - taky bych chtěla mít takovou vůli.
Čtvtek - plánované vstávání v 6:00 (přednáška 7:30), doopravdy jsem vstala v 8:00. Na přednášku jsem se vybodla, protože prostě byla MOC BRZO! Kdo má vstávat takhle brzo? Bohužel na tělák v 10:15 jsem už šla a dělali jsme sprinty (yay). Docela mě bolí nohy a zadek, což ale asi znamená, že to něco udělalo.
Jela jsem studentem v 18:30 - do té doby jsem se válela...já vím, mohla jsem psát tohle, ale fakt se mi nechtělo. Sorry. Ve Studentovi vedle mě seděla do Olomouce jedna paní, která byla očividně učitelka, protože cestou opravovala diktáty. Moje budoucnost, že by? V Olomouci nastoupil nějaký týpek, který doslova "dotancoval" na místo. Prostě šel uličkou kolem mě a najednou udělal otočku, sedl si a otočil se na mě a řekl "Dobrý večer." a měl na sobě nějakou košili :DDD V té chvíli mi to ale vůbec nepřišlo vtipné. Teď když si na to vzpomenu, tak to bylo fakt funny.
No, doma na mě čekalo víno, večeře i plná lednička. A rodinka. Best.
Dneska - pátek 13. Nějak jsem to neřešila, asi hlavně protože jsem měla pocit, že je sobota. Ale to se občas stává, ne? Šla jsem místo mamky do obchůdku a překvapilo mě, jak si ještě všechno pamatuju. Taky jsem zapomněla, jaké tady máme úchylné staré chlápky. Jeden přišel do obchůdku a zeptal se mě, jestli budeme prodávat perníčky (řekla jsem mu že jo, ale až později) a začal mi vyprávět jak si s nimi chce ozdobit vánoční stromek (wtf) a jestli mu ho nazdobím (?!?!) a že mi hoodně zaplatí (ewwww). Tak jsem mu řekla, že peníze nepotřebuju a že už mám hodně stromků na nazdobení. Fuj, disgusting.
Jop, myslím, že tohle už je dost dlouhý článek ;) tak zase příště (ne zítra, ale je to možné)10th October

10. října 2017 v 17:53 | Rosie |  Dear Diary...
Dnešek začal tak jako každý den...
Budík na 7:00, ale vstala jsem až o 30 minut později, protože moje končetiny odmítají poslouchat (no ne že bych se nějak moc snažila zvednout z měkké a teplé postele..). Barča si spokojeně chrupkala v posteli, protože má školu až odpoledne, zatímco já se vždykcy snažím si potmě namalovat aspoň trochu podobné obočí, udělat si svačinu a zároveň se oblíkat. Nakonec vždycky všechno nějak stihnu a do školy jsem dojela s dobrým pětiminutovým náskokem.
Samozřejmě učitelé si chodí do hodin s nějakým tím zpožděním (ale jenom když já tam jsem brzo. Jinak chodí vždycky přesně) a vždycky řeknou něco jako "Na dnešek jste si měli připravit.." nebo "Poslala jsem vám materiály, které jste si měli vytisknout..". Dneska jsem zrovna byla jedna z těch, kteří něco měli! Byla jsem na sebe dost pyšná. Možná tu výšku zvládnu...
Každopádně, po úmorném dopoledni, kdy jsem měla POŘÁD hlad a kromě svojí svačiny a smoothie jsem si ještě koupila párek v rohlíku, jsem se vydala do centra. Můj cíl byl dneska Whittard, protože já prostě nutně potřebuju mini marshmallows. Paní, co tam prodávala, poznala, že se tam hodně dobře vyznám, a ani se mi nesnažila nic vnutit. Pak jsem se cestou zpátky stavila na Zelňáku - dostala jsem chuť koupit nějaké dobré ovoce na smoothie. Nakonec jsem ale usoudila, že ovoce není třeba když mám marshmallowny a vydala se směrem na tramvaj. Ve Špalíčku je ale obchod, kde mají DVD, plakáty a různé blbůstky z filmů a seriálů. Ve výloze měli Doctor Who rohožku, taaaakže jsem musela jít dovnitř.
Měli hodně věcí Starwars. To mě potěšilo, ale největší radost jsem měla z plakátů. Měli tam BOŽÍ Doctor Who plakáty a já je chci. Bojím se ale, že mi to Barča nedovolí. Na druhou stranu tam měli i amazing plakáty Harry Potter i rohožku a hrnky, což bych možná mohla někde v bytě umístit. Radši jsem ale nic nekupovala, protože kdybych koupila jednu věc, musela bych k ní koupit další a pak další atd...
Cestou na zastávku jsem se vyhýbala Zaře - včera jsem si tam koupila úplně boží žlutou bundičku s kožešinou ;) - abych neměla nutkání se tam vracet pro nějaké doplňky.
V šalině (jak říkají brňáci - já ještě pořád říkám tramvaj) bylo zase hrozně moc lidí. Jsem jediná kdo má paranoiu z toho, že mě někdo okradne a pořád si kontroluje batoh? Jestli jo, tak je s váma něco špatně lidi - hlídejte si svoje věci a nevěřte nikomu!
Doma jsem si zaslouženě udělala hrnek horké čokolády s mýma mini marshmallows a sedla si k notebooku. Aaaa vzpomněla si, že jsem měla jít do knihovny a vytisknout si nějaké materiály na zítřejší ranní hodinu. No. Jsem moc líná na to, abych se tam dneska vracela, tak se v hodině k někomu prostě přitulím a budu doufat, že mě nechá se koukat k němu. Nebo spíš k ní. Máme v oboru 106 holek a jednoho kluka. HEHE. TOP love life right here.
Dneska jsem chtěla jít do kina s TInkou, ale mají všechno v tak blbé časy, že to budu muset nechat na Ostravu. Mám totiž dva volňásky a jsou jenom do 15.10. - zvu kohokoli, když mi koupí popcorn!
Teď hodlám dokoukat další sérii Doctora a udělát si nějakou boží véču.

Napíšu zase zítra ;)